Рейчъл Рийвс планира да използва пенсионния фонд на местните общини от £350 млрд за стимулиране на икономиката на Великобритания

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
62

Канцлерът ще представи реформа на фрагментираните фондове на местните власти в реч в Mansion House.

Рейчъл Рийвс ще представи планове за използване на пенсионната схема на местните власти на стойност £354 млрд за укрепване на икономиката на Великобритания. Речта ѝ в Mansion House е насочена към успокояване на Лондонското сити с конкретен план за икономически растеж.

Канцлерът иска да ускори обединяването на разпръснатите фондове на местните власти – една от най-големите пенсионни схеми в света – с цел повече от тези средства да бъдат насочвани към местни проекти.

Служители на Министерството на финансите споделиха, че Рийвс ще използва речта си, за да отговори на критиките, че бюджетът ѝ миналия месец не е поставил акцент върху растежа и реформите.

Реформата на пенсионните фондове ще бъде в основата на речта пред годишната вечеря на бизнес лидерите, като Рийвс е поставила преглед на британската пенсионна индустрия на стойност £2.4 трлн като основен елемент в правителствените планове за стимулиране на икономиката и увеличаване на инвестициите в британски активи.

В основата на тези планове стои реформата на обширната пенсионна схема на местното управление в Обединеното кралство, която се управлява на отделни нива, добавяйки разходи и ограничавайки мащаба на инвестициите в ключови инфраструктурни проекти в страната.

Рийвс е изключила възможността за сливане на 86-те отделни фонда на местните съвети в Англия и Уелс в единен „супер фонд“. Тя обаче желае да насърчи консолидационните усилия.

През последното десетилетие фондовете работят по обединяване, но напредъкът е бавен. Около половината от активите на пенсионната схема на местните власти сега се управляват в осем „пула“ с различна степен на контрол.

Министърът на местното управление Джим Макмахон разкри насоката на Рийвс, като каза, че правителството би могло да намали разходите по управление на тези фондове и да освободи средства за инвестиции в британската инфраструктура, като се надгради върху реформите от 2015 г., без необходимост от създаване на единен супер фонд.

Подходът на Рийвс следва линията на новия лорд-кмет на Лондонското сити и надгражда върху реформите, представени от нейния предшественик Джеръми Хънт, които целяха да убедят пенсионните фондове да инвестират повече в британски активи.

Хънт коментира пред Financial Times: „Започнах с реформите в Mansion House и за нейна чест Рейчъл Рийвс изглежда желае да отиде по-далеч.“ Рийвс също така търси вдъхновение от канадския модел на управление на големи пенсионни фондове, които инвестират в акции и инфраструктура.

Тя вярва, че пенсионните фондове биха постигнали по-добри резултати за инвеститорите, ако насочат повече средства към британски активи.

www.budilnik.com

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!