Банкерът подробно разказва за конфликта си с Делян Пеевски и пояснява, че проблемите са ескалирали, „когато депутатът му поискал 250 млн. евро подкуп и акции“, а той не му дал.
Бившият шеф на фалиралата КТБ Цветан Василев, който се намира в Сърбия в очакване да бъде решена съдбата му по искането за екстрадиране в България, даде първото си интервю за сръбска медия.
Местната телевизия „Хепи“ излъчи едночасов разговор с банкера, когото нарече
„най-богатия българин-бежанец в Сърбия“,
информира DarikNews.bg.
Василев говори по много теми – от мнението му за Мултигуп, оценките му за комунизма и демокрацията в България и приемането ѝ в ЕС, до спомени за българския компютър Правец и контактите му с премиера Бойко Борисов, „който го помолил да спонсорира отглеждането на прочутата по света каракачанска овчарка“.
Цветан Василев категорично заяви: „Аз съм всичко друго, но не и крадец“. Той обясни, че най-много го обижда фактът, че е считан за национален предател и мошеник, докато той определя сам себе си като „най-големия патриот в България“.
Бизнесменът подчерта, че знае кой стои зад поръчковите статии срещу него в българските медии, но не ги четял. Въпреки това е изчислил, че за две години са се появили 20 хил. писания срещу него.
Василев подробно разказа
за конфликта си с Делян Пеевски
и поясни, че проблемите са се задълбочили и ескалирали, „когато депутатът му поискал 250 млн. евро подкуп и акции“, а той не му дал.
На въпрос дали ще има в България къде да преспи, ако се върне, Цветан Василев отговори, че има къща в София, но проблемът е, „че въобще не е сигурен за своя живот“.
Василев каза още, че е купил сръбската фабрика за стъкло в Парачин, защото му било важно да успее и да поправи лошия имидж на българските инвеститори в Сърбия.
„Аз съм убеден, че в Страсбург
ще спечеля делото и ще ми бъдат върнати парите,
които ми е взела българската държава“, заключи Василев в интервюто си за сръбската телевизия „Хепи“.
В интервюто си той не пропусна да похвали Сърбия и каза, че много би искал тя да успее, че се възхищава на гордостта и достойнството на сръбския народ, който въпреки десетгодишната война живее не по-лошо, отколкото в България.
vesti.bg