Великобритания пренаписва митническите си закони за „успешен“ Brexit

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
417

Ключов приоритет ще бъдат нови правомощия, с които да се помогне на Лондон да запази 40-те съществуващи търговски сделки на ЕС с други страни
Снимка: Архив Ройтерс
Министрите на британския премиер Тереза Мей предприеха първите стъпки към изпълнение на обещанието си да направят Великобритания глобална търговска сила след Brexit, очертавайки митническо и търговско законодателство, което ще влязе в сила, когато Лондон излезе от Европейския съюз, съобщава Bloomberg.
Ключов приоритет ще бъдат нови правомощия, с които да се помогне на Великобритания да запази 40-те съществуващи търговски сделки, които ЕС има с други страни, когато спре да бъде членка на съюза.
„За пръв път от над 40 години Великобритания ще може да оформя собствената си търговска и инвестиционна програма“, заяви министърът на международната търговия Лиам Фокс. „Решени сме компаниите и потребителите да могат да се възползват от тази възможност от деня, в който напуснем ЕС“.
Великобритания ще напусне единния пазар на ЕС и митническия съюз през 2019 г., но иска митническо споразумение без мита върху търговията с блока с 27-те оставащи страни членки.
Нов търговски проектозакон включва нови мерки, които ще позволят на Великобритания да възпроизведе търговските споразумения, договорени от ЕС с други страни. В същото време митническият законопроект ще позволи на правителството да създаде „самостоятелен митнически режим“ и да определи собствените си нива на данък добавена стойност и акцизите върху стоките.
Според официални представители планът е да се запази функциониращото движение на стоки още от деня, в който Великобритания излезе от ЕС, продължавайки режимите на ДДС и акцизите в съответствие с финалната сделка, постигната в преговорите.
Планът ще търси начини да се гарантира, че базираните във Великобритания компании могат да продължат достъпа си до големи държавни договори в 47 страни. Нов орган за защита на търговията ще защитава британските бизнеси от нечестни търговски практики в случаи на спорове.
„Продължаваме да осъществяваме успешния Brexit, който заздравява съществуващите търговски връзки, докато в същото време разкрива достъп до нови и съществуващи пазари по света“.
По статията работиха: Виктория Тошкова, редактор Десислава Попова
investor.bg

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!