Борис Джонсън планира да се върне на работа в понеделник?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
176

В последните дни премиерът е провеждал телефонни разговори от Checkers с кралицата и президента на САЩ Доналд Тръмп

Снимка: Bloomberg

Заболелият от коронавирус британски премиер Борис Джонсън възнамерява отново да поеме управлението в критичен момент, тъй като кабинетът му очаква той да даде нов тласък за постепенното приключване на националната блокада. Според Daily Telegraph Джонсън планира да се върне на работа в понеделник, за да продължи да ръководи борбата с коронавируса.

Засега няма официално потвърждение от „Даунинг Стрийт“. В последните дни обаче британското правителство е подложено на все по-голяма критика заради несправянето с пандемията.

По-рано този месец 55-годишният Джонсън бе изписан от болница в Лондон, след като даде положителна проба за коронавирус и се наложи да бъде хоспитализиран. След изписването си от болницата той продължи възстановяването си в премиерската резиденция Chequers, в близост до Лондон.
Джонсън беше частично представляван от външния министър Доминик Рааб. Наскоро той е провеждал част от правителствената си дейност по телефона от Checkers, съобщава агенция PA. Освен всичко друго, Джонсън е разговарял по телефона с кралицата и президента на САЩ Доналд Тръмп.
Британският лидер бе разкритикуван от политици от опозицията и от някои епидемиолози, че е реагирал прекалено бавно на епидемията от коронавируса. Великобритания е близо до пика на кризата в здравеопазването, като броят на починалите от коронавируса в страната е вече 18 738.

Междувременно британският министър на здравеопазването и социалните грижи Мат Ханкок обеща, че занапред тестването за коронавируса ще обхване и хората, които извършват важни дейности като учители, държавни служители и доставчици на стоки, предаде Ройтерс.

Досега в Обединеното кралство само медиците и персоналът в старческите домове подлежаха на проверка за заразата. Правителството е критикувано, че не е въвело масово тестване.
По думите на Ханкок разработваната програма за масово тестване и проследяване на контактните лица с цел задържане на нивата на разпространение на вируса във Великобритания може да позволи облекчаване на правилата за социално дистанциране.
„Тестването, проследяването и следенето действат по-ефективно, когато е ниско нивото на новите случаи, така че колкото е по-ниско нивото на новите случаи, толкова по-ефективно може то да бъде поддържано ниско чрез тестове, проследяване и следене, вместо да се налагат по-строги мерки за социално дистанциране“, каза здравният министър.

Според Мат Ханкок все пак няма „автоматична връзка“ между мащаба на „тестване, проследяване и следене“ и мерките за социално дистанциране.

По статията работи: Бойчо Попов
investor.bg

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!