Вестник "Банкеръ" днес публикува най-пълния списък на акционерите в български фирми, регистрирани в някоя от офшорните зони и данъчни убежища.

В последната дестинация се подвизава „Литекс Инвестмънт Лимитид“, която държи 99.93% от „Литекс Комерс“. Останалите 0.07% са в ръцете на Гриша Ганчев. На същото място пристан е намерила и „Иммофинанс Холдинг Лимитид“, едноличен собственик на софийското дружество Иммофинанс ЕООД. В борда на директорите му влизат Бояна Шарлопова, Катя Пачева и Стефан Шарлопов. В Панама е регистриран мажоритарният собственик на ПФК Славия – „Виктория Пропърти Сондейшън“.
Останалите акционери в клуба също не са за пропускане. Става въпрос за скандално известното общинско дружество „Софийски имоти“ и небезизвестният Младен Михалев – Маджо. На Сейшелските острови са регистрирани собствениците на топлофикациите в Плевен, Враца, Бургас, Габрово и Сливен. Въпросните топлофикации бяха приватизирани от фирми, близки до Христо Ковачки, но през 2011 г. преминаха в ръцете на островните офшорки.
На Сейшелите е регистрирана и фирмата зад „Атоменергоремонт“, която се свързва с Ковачки – „Хестън Корпорейшън Лимитид“. А от Каймановите острови изплува „Домтех Холдинг“ АГ – акционер в придобилата огромна популярност тази седмица „К&К електроникс“, която спечели търга за доставка на принтерите за парламентарните избори. /БГНЕС