Тези две думи не трябва дори да стоят една до друга
в едно изречение и ироничното е, че хората се опитват да съберат тези две понятия в живота. Любовта, която следва да е единствената причина за брак няма нищо общо с парите и богатството няма нищо общо с брака. В тази кратка статия ще обясня концепцията за парите и брака и как вие можете да разрешите свързаните с тях въпроси .
Нека първо дефинираме тези две понятия. “ Богатството е изобилието на ценни ресурси или материални притежания” и “Бракът е институция, в която се признават междуличностните взаимоотношения обикновено интимни и сексуални“ . Пресечната точка на тези две понятия липсва. Въпреки това, хората се опитват да съберат богатството и брака в едно уравнение, за да получат цялостната сума от щастие и успех в живота. Това е все едно да се опитваш да събереш ябълки с портокали. Грешка, грешка, грешка!
Хората дори не разбират защо това е толкова грешно и нека да разгледаме следната ситуация, която е по-разпространена от грипа. Млади и красиви дами искат да се оженят за богати мъже, за да могат успешно да започнат живота на постоянно заети дами. Няма нищо лошо в желанието за добър живот, но грешката идва, когато основната причина за сключване на брак е богатство, вместо любовта. Защо това е толкова погрешно?
Проблемът е в търговския елемент на стоки и услуги, който се поставя на пътя на любовта и брака. С други думи, един от партньорите дава красота, стил плюс блясък, другият плаща за всичко това и “ Дружеството с ограничена отговорност – Брак “ е установено. Както един американски банкер е обяснил на една млада дама, обмена на красотата за пари е опасно и по принцип е лоша сделка .
Това е просто, защото бракът се превръща в сделка, където красотата е разменена за пари. В тази ситуация заможната страна, която предоставя парите вероятно ще бъде изоставена от доставчика на красота, когато парите свършат. Съответно, когато красотата изчезне богатата страна ще напусне сделката. А това ще се случи със сигурност, защото красотата не трае много дълго, тъй като възрастта не прощава на никой. Богатството, от друга страна, не е задължително да изчезне, а може дори да се увеличи във времето, което прави сделката лоша от самото начало. С други думи, на бизнес език , актив с намаляваща стойност, какъвто е красотата, се разменя за актив с нарастваща стойност, какъвто е богатия индивид. Очевидно е, от бизнес гледна точка, че няма никакъв смисъл тази сделка да се превърне в дълготрайна връзка като брак. И в действителност повечето от тези сделки не издържат във времето.
Любовта трябва да бъде водач и единственият мотив за преминаване в режим на дълготрайна връзка като брак. Всичко останало е неестествено и създава проблеми. Представете си, че една млада и красива дама си търси богат мъж за който да се ожени. Когато тя намери такъв човек и свикне с добрия начин на живот, тя ще изпита една отчаяна нужда от любов и ако любовта не e основен мотив за брака, дамата ще започне да изпитва тъга и раздразнение. Освен това, ако заможният мъж се окаже не достатъчно заможен, тя ще се отправи в търсенето на нов и ще започне да преминава от един човек към друг. Това е като политик, чиято партия не е на власт, и преминава към друга само и само да бъде със силните на деня. Когато лоялността е пренебрегната, доверието се губи и рано или късно този човек ще бъде изхвърлен от системата. Същото се случва и със златотърсачките, които се опитват да намерят „най-доброто” , докато разполагат с оръжието на красотата. В един момент обаче подобни дами стават непривлекателни. С други думи, поведенческият им подход става неприветлив, дори и още да са красиви, тъй като стават взискателни, нервни и безскрупулни. Също така, тези хора стават ненадеждни и достъпни за много мъже, което прави животът им труден. Мъжете ги искат само за краткосрочни цели, което в крайна сметка води до депресия. Какво е решението тогава?
Любовта владее всичко ! Ако любовта е причината за брака, животът и справянето с парите стават лесни. Това е така, защото всичко останало идва като голям бонус. Ако един от партньорите се случи да бъде богат, вие ще се чувствате чудесно. Това, което ще ви направи още по-щастливи е, когато човекът, който обичате се замогне докато сте заедно. Също така, и двамата партньори следва да допринасят финансово в брака. Аз бих определил това като „правилото за принос в брака „. Ако мъжът в семейството прави по 15 000 лева на месец примерно и жената печели по 1 000 лева , техният принос в бюджета на домакинствата трябва да бъде в същата пропорция. Например, ако двойката отиде на вечеря и мъжът плати сметката, дамата трябва да покрие разходите за паркинга пред ресторанта. Една от най-големите неясноти в светът на парите е свързано с това колко време ще ги притежавате. Въпреки това, ако два двигателя работят в семейството, двойката намалява риска от нищета с 50 %. С други думи , ако нещо се случи с дохода на съпруга, 1 000та лева, предоставени от съпругата ще хранят семейството за известно време, дори и ако се наложи да живеят по-скромно.
Също така, обществото се нуждае от институционална намеса. Последните маркетингови проучвания показват как жените реагират на рекламите със сексуални изображения. Странно, те стават раздразнителни , когато това се прави за евтини продукти и реагират доста позитивно, когато сексуални образи и голота се появяват за луксозни продукти. Това показва че, някак си е заложено в мисленето на хората да продават красота и секс за пари. Маркетинговите кампании трябва да имат за цел да променят тези възприятия и националната политика трябва да стимулира това.
Накрая , любовта е по-силна от всеки и всичко и богатството няма нищо общо с брака. Парите не може да бъдат причина за брак. Няма нищо лошо да имаш повече богатство от любов в семейството стига мотивацията за брака да е любов, а не пари.