Британският премиер похвали домакинството на олимпиадата в Лондон

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
364

Британският министър-председател Дейвид Камерън каза, че Лондон е бил домакин на едни "безопасни и сигурни" олимпийски игри, и благодари на доброволците,

армията и полицията за това, че са превърнали състезанието в успешна глобална реклама за Великобритания, съобщи Ройтерс.

Преди олимпиадата организаторите бяха измъчвани от тревоги за безопасността и заплаха от протести или нападение, особено след като се оказа, че не са били набрани достатъчно хора, които да се грижат за сигурността, поради което се наложи включването на армията. Това беше най-голямата мирновременна операция по сигурността във Великобритания.

„Страстта и професионализмът на доброволците беше в съзвучие с великолепната работа на въоръжените сили и полицията, които се трудиха неуморно, за да обезпечат едни безопасни и сигурни игри“, каза Камерън в изявление, разпространено от неговата канцелария.

Премиерът, чието правителство е подложено на критики у дома заради подготовката и разходите за олимпиадата, заяви, че игрите са помогнали на Великобритания да покаже най-доброто от себе си пред останалия свят.
Великобритания се нареди на трето място след САЩ и Китай по брой на спечелени отличия от Олимпийските игри в Лондон, като завоюва 29 златни медала – най-доброто й постижение от 104 години. Това помогна донякъде да се отклони вниманието от икономическата криза и намаляващата популярност на правителството на Камерън.
Управителят на британската централна банка Мървин Кинг пък заяви, че засегнатите от скандали банкери във Великобритания могат да вземат пример от атлетите на страната след Олимпийските игри в Лондон, предаде Асошиейтед прес.

Според Кинг тазгодишната олимпиада е показала, че е грешно да се твърди, че са нужни големи премии, за да се мотивират хората да си вършат добре работата. По думите му успехът на олимпийците и отличното представяне на доброволците са били свидетелство, че „мотивацията не идва само от финансови стимули“.

„Финансовият сектор прави лоша услуга на всички ни, като насърчава вярването, че за да се мотивират хората, е нужна значителна финансова компенсация“, написа Кинг в статия, публикувана във вестник „Мейл он сънди“. „Вижте успеха на доброволците, чието представяне в Олимпийския парк и около Лондон допринесе толкова много за създаването на атмосферата на щастие, която цареше на игрите“, заяви той.

Според него неотдавнашните скандали, които разтърсиха британския финансов сектор, са показали, че „банките биха могли да научат едно-две неща за честната игра от олимпийското движение“.

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!