Експерти: Без училище е по-лошо от ковид

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
66

Неходенето на училище е по-опасно от COVID-19. Ооколо тази теза се обединиха водещи медицински експерти във Великобритания.

Според тях децата трябва да се върнат на училище след летните ваканции, защото пропуските в образованието са много по-голям риск за тях, отколкото заразяването с COVID-19, предаде Ройтерс.

Съвместното изявление на здравните съветници на правителствата на Англия, Шотландия, Уелс и Северна Ирландия представлява подкрепа за британския премиер Борис Джонсън, който заяви, че връщането на децата в училище е национален приоритет.

Фактите сочат, че липсата на образование увеличава неравенствата, намалява възможностите и може да изостри проблемите с физическото и психичното здраве, се казва в изявлението.

За разлика от това, има ясни доказателства за много нисък процент на тежко заболяване при деца, ако те се разболеят от COVID-19, и изключително нисък риск от смърт.

„Процентът на симптоматичните случаи, изискващи хоспитализация, се изчислява на 0,1% за деца на възраст от 0-9 и 0,3% сред тези на възраст 10-19 години, в сравнение със степента на хоспитализация от над 4% в Обединеното кралство за останалото население“, се казва в съобщението.

Редица държави в света се опасяват, че са на прага на втора вълна на пандемията COVID -19. По данни на университета Джонс Хопкинс починалите във връзка с вируса са вече над 800 хиляди в целия свят. Най-засегнати са Съединените щати, Бразилия и Мексико, а в Европа – Великобритания.

Италия регистрира пореден ден с рекорден брой новозаразени с коронавирус. За първи път от средата на май броят на новите случаи е повече от хиляда на ден. В нова „гореща точка“ се превръща столицата Рим, където случаите са най-много от началото на пандемията – 215.

Около 60% от новозаразените са хора, които са пътували в чужбина и се завръщат в Италия, обясняват здравните власти. Характерно е също така, че повечето заразени са млади хора без симптоми.

От понеделник Хърватия въвежда повторно някои ограничения срещу разпространението на коронавируса, след регистрираното увеличение на новите случаи на заболяването. А в Англия полицията ще може да налага глоби в размер до 10 хиляди паунда за организиране на нелегални събирания на повече от 30 души в условията на пандемия.

Френските здравни власти съобщиха късно в събота за 3602 нови случая на коронавирус за денонощието, при 4586 в петък, предаде АФП.

С това заразените в страната стават малко над 238 000. Починалите вследствие на вируса за същия период са девет, с което общият брой на смъртните случаи от началото на епидемията нараства на 30 512. Пациентите в интензивно отделение са станали с един повече и са общо 380, посочва Ройтерс.

Потвърдените случаи на коронавирус в Германия са се увеличили със 782 и вече са общо 232 864, съобщи тази сутрин германският институт за заразни болести “Роберт Кох”. Починали са двама души и смъртните случаи са общо 9269. За сравнение вчера сутринта институтът отчете 2034 нови заразени и седем починали.

Новите случаи на коронавирус в Чехия за денонощието са 239, докато за предходните 24 часа те са били 506, съобщи местното здравно министерство. Заразените в страната от началото на епидемията са 21 790, а починалите са общо 411. Излекували са се 16 094 души, като в болница остават 116. От 1 март, когато в страната беше установен първият случай, са направени 834 547 теста, пише Монитор.

standartnews.com

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!