Лондон пак развя българо-румънската заплаха, чака 35 000 имигранти догодина

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
399

Над 35 000 имигранти от България и Румъния може да отидат във Великобритания за една година, след като на 1 януари 2014 г. отпаднат ограниченията за гражданите на тези две страни, пише в. "Дейли мейл" като цитира посланиците на София и Букурещ в Лондон.


Британското правителство продължава да не се ангажира с точно число, подчертава изданието. “Дейли мейл” цитира посланика ни Константин Димитров, според който между 8 000 и 10 000 българи може да се отправят към Острова, което “не е голям наплив”. Румънският амбасадор Йон Джинга пък допуска, че 15 000-25 000 негови сънародници може да тръгнат към Албиона. Мозъчният тръст MigrationWatch предвижда, че числото ще е общо около 50 000. Веднага след изявленията на посланиците председателят на организацията Андрю Грийн побърза да коментира: “Те вече започват да приемат, че числата може да са значителни”.
В момента, пише “Дейли мейл”, 130 000 румънци и българи живеят във Великобритания (според публикуван през март доклад на британското външно министерство става дума за 26 000 българи и 80 000 румънци – бел. ред.). Посланиците на двете страни защитават приноса, който техните сънародници дават за британската икономика. Според проучване на Би Би Си, огласено в понеделник, над 100 000 души от двете страни можели да се насочат към Острова след 1 януари 2014 г. Пред комисия в Камарата на общините румънският посланик Джинга подчерта, че имигрантите от неговата страна са млади, здрави и не се интересуват от ползите на здравната и социална система на страната: “В момента над 4 000 лекари и медицински сестри от Румъния работят в британската здравна система. Ние сме ги обучили в нашата система, а те са дошли да работят тук. Така че на практика ние даваме повече на вашата икономика, отколкото взимаме от нея.”
Пред Би Би Си румънският премиер Виктор Понта призна за съществуващ проблем с престъпността във Великобритания, дело на румънци и роми с паспорти от северната ни съседка. Но подчерта, че става дума за дребни престъпления като просия и кражби на мобилни телефони. Поради което, подчерта Понта, е от особено значение работата по засилване на сътрудничеството между правоохранителните и правораздавателните органи на двете страни. Румънският премиер не пропусна да изтъкне предизвикателствата, пред които е изправена страната му, по пътя за интегрирането на ромското малцинство. /БГНЕС

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!