Най-голямото прехвърляне на богатство в историята вече започна

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
648

Най-заможните хора в света ще прехвърлят състояние в размер на 3,9 трлн. долара на следващото поколение до 2026 г.

Някои от най-богатите хора в света ще прехвърлят състояние в размер на 3,9 трлн. долара на следващото поколение до 2026 г., показва проучване, озаглавено „Preparing for Tomorrow: A Report on Family Wealth Transfers“, проведено от консултантската компания Wealth-X и фирмата за застрахователно посредничество NFPпубликувано от CNBC.

Сумата представлява спад от 5% в сравнение 4,1 трлн. долара, отразени в доклада през 2014 г., но това е така, защото масивното глобално прехвърляне на богатство вече започна.

Най-големият проблем за света на свръхбогатите са наследствените въпроси, показа неотдавнашно проучване на консултантската компания Knight Frank.

Състоянието, което предстои да бъде получено от младите наследници, се равнява на 13% от всички активи на най-богатите хора в света и е достатъчно за закупуването на 10-те най-големи компании в света като Apple, Alphabet, Microsoft, ExxonMobil, Berkshire Hathaway, Amazon, Facebook, Johnson & Johnson, General Electric и China Mobile.

До 2020 г., Wealth-X изчислява, че състоянието на свръхбогатите ще се увеличи с 54% до 46 трлн. долара.

Данни от миналата година показват, че хората с активи от поне 30 млн. долара и над 80-годишна възраст са средно седем пъти по-богати от тези под 30-годишна възраст.

Въпреки силно коментираните в медиите млади милионери, като изпълнителния директор на Facebook Марк Зукърбърг, има повече, които са на по-зряла възраст. „Изчисленията ни сочат, че над 14 хил. свръхбогати хора ще прехвърлят активи на наследниците си в следващите 10 години“, посочват авторите на доклада.

Този брой е по-голям от общото население на милионери в Китай (12 500 души) и Великобритания (10 650 души).

Изглежда богатите изпреварват средната класа. Повечето американски домакинства със средни доходи (81%) споделят, че доходите им не са се променили или са се понижили в периода между 2004 и 2014 г. , показват последните данни на McKinsey Global Institute.

61% от средностатистическите домакинства признават, че доходите им са останали на същото ниво като през миналата година. „Повечето хора, израстващи в развитите икономики след Втората световна война, са можели да предположат, че ще живеят по-добре от своите родители. Тази тенденция приключи“, посочват икономистите.

Нещо повече, последните 35 години са били период на извънредно създаване на богатство от страна на милиардерите, сочи 2015 Billionaire Report на UBS / PWC, публикуван миналия месец.

Ако в началото на 20 век богатството се е създавало от индустриалните иновации в сектори като стомана, автомобили и електроенергия, сега състоянието се трупа от потребителската индустрия, от технологичните и финансови иновации в САЩ и Европа, като потребителските продукти и инфраструктура изживяват своя бум на развиващите се пазари.

Ако тези тенденции продължат, средното ниво на богатство според класацията Forbes 400 ще бъде 48 млрд. долара до 2043 г., или повече от осем пъти над днешното равнище.

Средното богатство на белите семейства ще се повиши с 84% до 1,2 млн. долара спрямо 108 хил. долара за афроамериканците, или ръст от 27%.

„Американската мечта е достъпна само за някои членове на обществото“, обяснява Дедрик Мохамед, директор на корпорация за развитие на предприемачеството, базирана във Вашингтон. „А тя е пари в банката, първи дом, колеж и пенсионна сигурност“, добави той.

По статията работиха: Веселина Василева, редактор Виктория Тошкова

investor.bg

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!