Вътре в ‘линейката към бъдещето’, където хората се замразяват в надежда за живот след смъртта

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
0
154

В две съоръжения в Мичиган, нарастващ брой ‘пациенти’ са замразени в дълбок сън, като залагат на възможността за друг живот. Въпреки че шансовете в момента са изключително малки, те представляват все по-голям брой хора, които избират живота при -196°C след тяхната законна смърт.

Белите, елегантни съдове в съоръженията на Крионичния институт (CI) съдържат тела, части от тела и домашни любимци от цял свят. Сред замразените в течен азот са готвачи, студенти, секретари и професори, като британците са най-ентусиазираните участници извън САЩ.

Президентът на CI, Денис Ковалски, разглежда лабораториите като място на “възхищение и отговорност”. Но това е повече игра на чакане, отколкото място, достойно за научнофантастични представи, като най-старият пациент е в своята суб-нулева чакалня вече повече от 40 години.

Г-н Ковалски споделя своята убеденост, че един ден човечеството ще може да възстанови природата и да постигне свещения граал на възраждането на клинично мъртвите.

“Криониката е като пътуване с линейка към бъдеща болница, която може и да не съществува един ден”, казва той. “Въпреки че не даваме гаранции, ако сте погребани или кремирани, шансовете ви да се върнете са нулеви.”

В основното съоръжение, подобно на ангар, ‘криостати’, съдържащи около 250 пациенти, са подредени в редици. Сред обитателите в CI West е Реа Етингер, първият пациент, който влезе в крио-състояние през 1977 г. Реа е родена през 1899 г., което означава възможно бъдеще, обхващащо векове.

Центърът в Клинтън Тауншип, с площ от 7,000 квадратни фута, вече е пълен, така че новите, които са платили за пълно запазване на тялото си на цени, започващи от $28,000, се съхраняват в ново съоръжение наблизо.

Научните постижения, особено в областта на нанотехнологиите и тяхната потенциална работа на ниво човешка клетъчна структура, помагат за укрепване на каузата за тези пътувания.

Критиците на криониката виждат процеса като фантастична псевдонаука, но това не влияе на тези, които се стремят към бъдещето, като например известният британски член Алън Синклеър, който миналата година сподели с Metro.co.uk, че се надява да надживее внуците си.

Г-н Ковалски, който също е записан за замразяване, има силна убеденост, че телата, съхранени в огромните съдове, един ден ще бъдат събудени отново.

“Линейката е тук, и ако технологичните тенденции продължат, болницата също ще бъде”, казва той.

www.budilnik.com

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!