Великобритания се пука по шевовете от имигранти – коментари в британския печат (Агенция „Фокус”)

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
502

Повече от две трети

от британците вярват, че населението на Великобритания е твърде голямо и искат правителството да положи повече усилия за ограничаването на имиграцията, според проучване, публикувано в понеделник. 67% от запитаните смятат, че усилията на Торите за намаляване на нетната имиграцията – разликата между броя на идващите и този на напускащите страната имигранти – до под 100 000 души годишно, са недостатъчни, пише „Дейли експрес”
Докато много от британците вярват, че имигрантите са помогнали на Великобритания в много отношения, 27% от тях смятат, че имиграцията през последното десетилетие не е имала положителен ефект.
40% смятат, че имигрантите източват социалната система.
Силна подкрепа сред британците има идеята да се поощряват – или принуждават – компаниите да наемат британци с предимство пред имигрантите.
Повече от половината от запитаните – 52% – казват, че е по-вероятно да гласуват за партия, която обещава да намали „значително” имиграцията. Проучването обаче показва, че най-голямо безпокойство за имиграцията има сред хората, за които е най-малко вероятно да са усетили ефекта й, пише изданието. Британските граждани, които имат по-малък контакт с имигранти, са по-склонни да се безпокоят за имиграцията, посочва ново проучване на „Скай Нюз”, цитирано от „Гардиън”.
Изследването установява, че 71% от тези британци, които не познават имигранти, подкрепят твърдите действия за ограничаване на имиграцията. Подобно мнение застъпват 58% от тези, които имат по-близък контакт с имигранти. 67% от анкетираните не вярват, че плановете на коалицията да намали нетната имиграция от страните, които не са членки на ЕС, са достатъчни.
Изследването, проведено сред 1508 британци, установява, че 74% са обезпокоени от перспективата румънците и българите да получат пълни права за работа и пребиваване на територията на Великобритания догодина.
Проучването идва във времето, когато Европейската комисия отхвърли публикацията в „Сънди Телеграф”, че повече от 600 хиляди безработни имигранти от ЕС живеят във Великобритания.
„Телеграф” съобщава, че според доклада, който е в обем от 291 страници и ще бъде публикуван тази седмица от еврокомисаря по заетостта Ласло Андор, във Великобритания има 611 779 „неактивни“ граждани на ЕС, които не са британци. Преди шест години те са били 431 687 на брой.
Повече от една трета (28%) от „неактивните” граждани на ЕС в западноевропейската държава си търсят работа. Останалите са пенсионери (30%), хора с увреждания (3%), а 25% от тях не влизат в никоя категория, което обикновено значи, че живеят с някой, който работи. На фона силния натиск върху болниците, жилищното настаняване, училищата и транспорта, не е изненадващ фактът, че две трети от британците смятат, че Великобритания е твърде пренаселена, коментира „Дейли експрес”.
Уви, с настоящата политика имиграцията ще остане висока за още много години в бъдеще, а очакваният наплив от Румъния и България през следващата година ще направи положението дори по-тежко.
Най-любопитният въпрос, който следва от по-рано публикуваното социологическо проучване, се отнася до тази една трета от населението, които не са съгласни, че Обединеното кралство е твърде населено. Трудно е да се разбере в коя част на страната трябва да живее човек, за да има такова мнение, но първото, което идва наум, е кукуландия, пише изданието.
След проучване, показало рязко покачване в броя на имигрантите от ЕС, са безработни във Великобритания, до над 600 000 души, се появиха призиви към британския премиер Дейвид Камерън да спре социалните помощи за имигрантите от Европа, пише „Дейли мейл”.
Според Европейската комисия, през 2009, 2010 и 2011 година броят на имигрантите от ЕС, които търсят работа в Обединеното кралство, се е увеличил с 73%. Разкритията станаха причина за кмета на Лондон Борис Джонсън да поиска от премиера промяна в правилата на ЕС, за да се забави достъпът на имигрантите до социални помощи. Джонсън каза, че преди да имат правото да поискат социални помощи, имигрантите трябва да са работили в страната известно време. Кметът на британската столица посочи, че премиерът трябва да настоява за промяна в закона за имиграцията в рамките на преговорите за отношенията на Великобритания с ЕС.
Депутатът от Торите Дъглас Карсуел също призова за ограничения, като заяви, че имигрантите изглежда търсят спасение във Великобритания, бягайки от кризата в еврозоната.
Междувременно, проучване показа, че две трети от британците искат правителството да предприеме „драстични действия” за намаляване на имиграцията.
Европейският съюз обича да се забулва в риториката за прогреса, но всъщност представлява титанична сила за унищожение, пише британският вестник „Дейли експрес”.
В натрапчивото си преследване на целта за създаване на федерална супер-държава, Брюксел подкопава националната ни идентичност и разрушава нашата независимост. Пълният мащаб на пагубното въздействие на ЕС върху Великобритания се подчертава в тревожен нов доклад, който ще бъде публикуван тази седмица. Проучването, извършено от европейски чиновници, показва, че 600 000 имигранти от Европа са безработни във Великобритания, което е повече от населението на Глазгоу, пише изданието.
Множеството от авантаджии трябва да бъде настанено и да му се дадат помощи, разходите за което поема данъкоплатецът в условията на икономии. Не е изненада, че нашата инфраструктура се пречупва под натиска, както се вижда от претъпканите класни стаи и хроничния недостиг на жилища, които се оценяват на 1.5 милиарда паунда годишно.
Масовият наплив на безделници от континента е изпитание както за решимостта на ЕС да заличи националните граници, така и за безобразната отпуснатост на социалната система на Острова. Иронично е, че благодарение на правилата за свободно движение в ЕС сега трябва да даваме пари за засилващия се наплив от имигранти, които търсят спасение от икономическата криза в еврозоната, когато тази криза е директно създадена от федералистката догма на самия Брюксел.
Огромен брой хора пристигат от Европа и останалата част на света, само за да се възползват от нашата социална система. Дори тези, които работят тук, имат достъп до жилищно настаняване, детски надбавки, образование.
Товарът върху британския данъкоплатец ще стане дори още по-голям в началото на следващата година, когато 28 милиона българи и румънци получат правото да се установят във Великобритания, коментира британският вестник.

focus-news.net

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!