„Виртуалните“ офиси в Лондон – бум във време на несигурност

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
0
197

Впечатляващ портфейл от активи се продава за 700 млн. долара, търсенето расте заради Brexit

Впечатляващ портфейл от т.нар. „виртуални“ офиси и работни места под наем се продава в Лондон на цена от 700 млн. паунда. Собственикът му – фондът за дялов капитал Queensgate Investments, се опитва да се възползва от нарастващото търсене на гъвкави работни пространства в светлината на решението на Великобритания да напусне Европейския съюз (ЕС), пише Financial Times.

Офис пространствата са обединени в дъщерното дружество на фонда London Executive Offices. Става въпрос за 33 сгради в Лондонското Сити, Мейфеър, Уестминстър и Белгрейвия. Някои от сградите са емблематични за Лондон и датират от XVIII век.

Компанията посочва, че отчита ръст на търсенето на „виртуални“ офиси, гъвкави работни пространства и краткосрочни наеми след вота за Brexit. Интересът е основно от чужденци и е продиктуван от спада на британската лира.

„Виждаме промяна в отношението и изискванията на наемателите. Хората търсят гъвкавост и по-краткосрочни договори“, коментира Джейсън Коу, главен изпълнителен директор на Queensgate.

Компанията придоби London Executive Offices през 2013 г. от Morgan Stanley за около 260 млн. долара. Оттогава към портфейла от имоти са добавени и нови офис сгради, правени са и ремонти на старите.

Макар и да го има страха, че наемите на офиси в Лондон ще паднат заради реалната опасност международни компании да започнат да преместват служителите си от града заради Brexit, за сега операторите на „виртуални“ офиси и гъвкави работни пространства успяват да печелят добре на фона на по-широкия пазар.

Консултантската компания Deloitte Real Estate съобщи по-рано тази година, че секторът на „виртуалните“ офиси и гъвкавите работни пространства в Лондон е нараснал с 67% за последните 10 години, като общата отдаваема площ надвишава 464 хил. кв.м.

Технологичният бум в Лондон от последните години също подхранва индустрията.

Изданието обаче припомня, че няколко такива оператора фалирака след спукването на dotcom балона в началото на този век.

По статията работи: Миглена Иванова

investor.bg

Подкрепете инициативата за построяване на български Православен храм в Лондон!